5 razy, kiedy telefon komórkowy szkodzi skórze twarzy - Kontrowersja.PL - największe absurdy w internecie

5 razy, kiedy telefon komórkowy szkodzi skórze twarzy

5 razy, kiedy telefon komórkowy szkodzi skórze twarzy
Jeśli chcesz mieć ładną cerę, pora ograniczyć używanie komórki. A przynajmniej w taki sposób, o jakim mowa w tych 5 dla wielu zaskakujących punktach.

1. Problemy z trądzikiem
https://media.giphy.com/media/S8mRWEJsHSM24/giphy.gif

5 razy, kiedy telefon komórkowy szkodzi skórze twojej twarzy
dzisiaj 13:10
Dorota Brzozowska
Podziel się
Tweetnij
Udostępnij

Jeśli chcesz mieć ładną cerę, pora ograniczyć używanie komórki. A przynajmniej w taki sposób, o jakim mowa w tych 5 dla wielu zaskakujących punktach.
1. Problemy z trądzikiem

Narzekasz na zmiany na skroniach? Są spore szanse, że winny jest im właśnie twój telefon, a raczej sposób, w jaki przez niego rozmawiasz. Na ekranie komórki gromadzi się całe mnóstwo bakterii, które przenosisz na twarz, przyciskając do niej gadżet. Co więcej, w momencie rozmowy cera nie oddycha tak jak powinna.

2. Podkrążone oczy
https://media.giphy.com/media/anMFm0b2fQgVy/giphy.gif
Jeśli nie chcesz straszyć sińcami pod oczami, to przestań przeglądać zawartość komórki w nocy. Naukowcy potwierdzili, że bijąca z ekranu niebieska łuna skutecznie zaburza rytm twojego snu, a co za tym idzie, jest przyczyną podkrążonych oczu.

3. Reakcje alergiczne
https://media.giphy.com/media/TFMoOxjnAAMbm/giphy.gif
Na występujący w obudowach komórek nikiel i chrom uczulonych jest wiele osób. Jeśli po rozmowie przez telefon twoja twarz zaczyna cię swędzieć albo pojawia się zaczerwienienie, koniecznie zgłoś się do lekarza.

4. Kurze łapki
https://media.giphy.com/media/PeHsECVOX5tkI/giphy.gif
Zmarszczki wokół oczu to także po części sprawka telefonów komórkowych! Badania dowodzą, że im częściej i dłużej patrzysz w ich ekran, tym bardziej narażasz swoją skórę na procesy starzenia. Kurze łapki przez niektórych nazywane są nawet zmarszczkami technologicznymi.

5. Więcej przebarwień
https://media.giphy.com/media/13FQtZXdUgGAgw/giphy.gif
Telefony emitują ciepło, które utrwala przebarwienia na skórze. Cera narażona na jego pulsacyjne działanie może zmagać się zaburzonymi procesami produkcji melatoniny.

via: http://noizz.pl/lifestyle/5-razy-kiedy-telefon-komorkowy-szkodzi-skorze-twojej-twarzy/s39yqfj
/

Komentarze